Kthehu lart

Liverpooli nesër e kompleton transferimin e radhës të janarit

Liverpooli nesër e kompleton transferimin e radhës të janarit GazetaExpress

Mediat britanike raportojnë se Liverpooli ka qenë i suksesshëm në përpjekën e tij për ta bindur skuadrën gjermane ta lejojnë yllin e saj të transferohet në “Anfield” gjatë janarit.

Sipas Daily Express, Naby Keita i RB Leipzig do ta vendosë firmën me Liverpoolin siç më larg se të dielën (nesër), transmeton Express.

“Të kuqtë” arritën marrëveshje me RB Leipzig gjatë verës dhe u pajtuan që ai të transferohet verën e 2028-s, por tani pas shitjes së Philippe Coutinhos, Jurgen Klopp ka mungesa në mesfushë dhe ka këmbëngulur që ai të vijë në skuadër qysh në janar.

Tani, përpjekjet e Liverpoolin për ta kompletuar transferimin e tij në janar dolën të jenë të suksesshme dhe Keita pritet ta hedhë firmën nesër. /Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Janar 2018 22:42
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera