Kthehu lart

Juventusi i udhëhequr nga Ronaldo për rikthimin e vështirë kundër Atleticos, formacionet

Juventusi i udhëhequr nga Ronaldo për rikthimin e vështirë kundër Atleticos, formacionet GazetaExpress

Cristiano Ronaldo do të përpiqet ta frymëzojë Juventusit drejt një rikthimi pothuajse të pamundur kundër Atletico Madridit në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve sonte në Torino.

Juventusit do t’i duhet ta bëjë ndeshjen e saj më të mirë sonte në Allianz Stadium nëse dëshiron ta përmbysë humbjen prej 2:0 në ndeshjen e parë në Wanda Metropolitano, raporton Gazeta Express.

Juventusi pothuajse e ka siguruar titullin në Serie A me 11 ndeshje të mbetura deri në fund, por fokusi i bardhezinjve është Liga e Kampionëve, e cila sonte do të jetë më shumë se një sfidë për ta.

Ndeshja nis në orën 21:00 në Allianz Stadium.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Juventus: Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Can, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Mandzukic; Ronaldo

Atletico:

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Mars 2019 19:56
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera