Kthehu lart

Gattuso trajneri më pak i paguar në Serie A, merr vetëm 10.000 euro në muaj

Gattuso trajneri më pak i paguar në Serie A, merr vetëm 10.000 euro në muaj GazetaExpress

​Gennaro Gattuso është trajner i një prej skuadrave më të mëdha italiane, AC Milan

Trajneri italian, Gennaro Gattuso është trajneri që paguhet më së paku në Serie A, ani pse drejton një skuadër të madhe si Milan.

Ai muaj më parë mori drejtimin e skuadrës Milanit, por duke mbetur me kontratën e njëjtë që e kishet te MIlan Primavera.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Gattuso përfiton vetëm 120 mijë euro në sezon, apo nga 10 mijë euro për muaj.

Trajneri më i paguar në Serie A ëshët Massimiliano Allegri i Juventusit me 7 milionë euro, i ndjekur nga Luciano Spalletti i Interit me 4 milionë euro në sezon. /Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Shkurt 2018 16:29
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera