Kthehu lart

Formacioni i frikshëm i Man United për sezonin 2017/18 (Foto)

Formacioni i frikshëm i Man United për sezonin 2017/18 (Foto) GazetaExpress E hënë, 17 Korrik 2017 13:59

Jose Mourinho është duke krijuar skuadër të fuqishme për sezonin 2017/18, ku deri më tani ka transferuar dy lojtarë: Lukaku dhe Lindelof.

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, synon që të luftojë për gjithë trofetë sezonin e ardhshëm dhe për këtë është duke shikuar që të forcojë formacionin startues dhe bankën rezervë.

“Djajtë e Kuq” deri më tani ka sjell dy emra të rinj në “Old Trafford”, Romelu Lukaku dhe Victor Lindelof i janë bashkuar ekipit të Mous, të cilët dytë së bashku i kanë kushtuar United 120 milionë euro.

Mou ditë më parë tha se ka nevojë edhe për dy lojtarë. Matic dhe Perisic janë të preferuarit e portugezit.

“The Sun” tani ka zbuluar se portugezi është duke planifikuar që të luajë me skemën, 3-5-2 ose 3-4-3, transmeton Gazeta Express.

Ja formacioni i mundshëm sipas The Sun:

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 17 Korrik 2017 13:59
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Ronaldo me dy fytyra për gola, në Champions numëron 8, ndërsa Barça 7 0

  Të tjera