Kthehu lart

Dortmundi ua rrëmben nga duart mbrojtësin zviceran Man Unitedit dhe Liverpoolit

Dortmundi ua rrëmben nga duart mbrojtësin zviceran Man Unitedit dhe Liverpoolit GazetaExpress

Mediat gjermane raportojnë se Borussia Dortmund duket se i ka mposhtur gjigantët anglezë, Manchester Unitedin dhe Liverpoolin, në garë për mbrojtësin zviceran, Manuel Akanji.

Qendërmbrojtësi 22-vjeçar i Baselit pritet t’i kushtojë Dortmundit rreth 21 milionë euro, sipas të përditshmes gjermane Bild dhe revistës së futbollit Kicker, transmeton Express. 

Akanji, i cili ka bërë katër paraqitje për Zvicrën, raportohet të jetë ndjekur edhe nga Manchester United he Liverpool.

/Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Janar 2018 23:35
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera