Kthehu lart

Ky është Pablo Eskobari i vërtetë, transformimi i tij është i 'frikshëm' (Foto)

Ky është Pablo Eskobari i vërtetë, transformimi i tij  është i 'frikshëm' (Foto) GazetaExpress

​ Seriali amerikan ‘Narcos’ tregon historinë e një prej narkotrafikantëve më të mëdhenj të kokainës në Kolumbi. 

Personazhit të Pablo Eskobarit i dha jetë aktori portugez Wagner Maniçoba de Moura. Transformimi i aktorit në rol e bën atë thuajse të padallueshem në jetën e përditshme.

Për shkak të rolit të tij të mirë-realizuar me rolin kryesor të Pablo Eskobarit në serialin e Netflix ‘Narcos’ De Moura u nominua për çmimet Golden Globe-shkruan Express.

Para se të bëhej pjesë e serialit të njohur, aktori ishte pjesë e shumë telenovelave Braziliane.

Ai është i martuar prej vitit 2001 me aktoren Sandra Delgado dhe janë prindër të 3 fëmijëve. /Gazeta Express/ 


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Express Rozë:
    Data: 14 Shtator 2017 11:47
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera