Kthehu lart

Vasili: Rama versioni i kundërt i “Idiotit” të Dostojevskit, i padobishëm

Vasili: Rama versioni i kundërt i “Idiotit” të Dostojevskit, i padobishëm GazetaExpress

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili reagon në lidhje me temën e nxehtë që ka përfshire Partinë Demokratike, atë të lobingjeve ruse.

Vasili duke sulmuar Ramën e quan atë një invers të personazhit “Idioti” në romanin e rusit Dostojevski.

Postimi i plotë:

Idiot dhe hajdut i certifikuar.

Flitet per skenare ruse, shantazhe ruse, nderhyrje ruse.

Nje rus i madh Dostojevski ka shkruar nje kryeveper “Idioti”, por te nje idioti te dobishem.

Kemi edhe ne nje idiot, por teresisht te padobishem e kemi dhe ne krye te qeverise.

Kersherine qe ta merrnim vesh se eshte idiot na e shuajti vite me pare Mero Baze nje profesionist i njohur i gazetarise, qe ne sherbim te trasparences publikoi edhe kartelen e tij mjeksore.

Por ju mos ja permendni idiotesine se ky kete alibi do ai,qe te thone “vjedh se eshte idiot dhe nuk kupton”.

Por ne fund prap se prap mbetet idiot dhe hajdut i certifikuar./Gazeta Express

    Data: 13 Mars 2018 17:14
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera