Kthehu lart

PS zgjedh kryesinë e grupit parlamentar dhe kryetarët e Komisioneve

PS zgjedh kryesinë e grupit parlamentar dhe kryetarët e Komisioneve GazetaExpress E enjte, 14 Shtator 2017 10:07

Në mbledhjen e kryesisë dhe grupit të Partisë Socialiste, zhvilluar ditën e sotme janë zgjedhur drejtuesit e grupit Parlamentar.

Ka qenë kryetari i grupit parlamentar, Taulant Balla, i cili ka bërë me dije emrat e atyre që do të drejtojnë grupin e PS-së.

Nënkryetarët e grupit parlamentar
1-Evis Kushi
2-Elisa Spiropali
3-Vilma Bello
4-Ilir Beqaj

Sekretari i grupit Parlamentar

-Ervin Bushati
Nënkryetare e Kuvendit
-Vasilika Hysi

Këshilli për rregulloren, mandatet dhe imunitetin

-Drejtohet nga Gramoz Ruci dhe në përbërje janë:
-Klotilda Ferhati
-Bledar Çuçi
-Vasilika Hysi
-Ulsi Manjani
Këshilli për Legjislacionin
-Bashkim Fino
-Ermonela Felaj
-Sajmir Tahiri
-Adnor Shameti
-Alket Hyseni
Sekretar për Buxhetin në Kuvend
-Anastas Anlegjeli
-Evis Kushi
-Blerina Gjylameti
Sekretariati për procedurën dhe votimet
-Alket Hyseni sekretar
-Adnor Shameti anëtar
Sekretariati për statusin e deputetit drejtohet nga opozitë
-Xhemal Qefalia
-Ilir Pendavinji
Sekretariati për marrëdhëniet me jashtë
-Ervin Bushati sekretar
-Elona Gjebrea anëtarë
Sekretariati për kërkimin shkencor dhe bibliotekën
-Besnik Bare
-Musa Ulqini

    Temat:
    Data: 14 Shtator 2017 10:07
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera