Kthehu lart

Piktori "dixhital" ka një dhuratë për Ramën dhe Spiropalin

Piktori "dixhital" ka një dhuratë për Ramën dhe Spiropalin GazetaExpress

Mëngjesin Edi Ramës, ish kryeministri ka zgjedhur t’ia uroj nën një mënyrë të veçantë.

Një foto montazh e publikuar në faqen e tij nga Sali Berisha, duket se i është adresuar pikërisht kryeministrit Rama, por dhe një deputeteje të PS-së, Elisa Spiropalit. Referuar edhe një deklarate të saj se Shqipërinë që ideo Skënderbeu po e vazhdon ta bëjë realitet Edi Rama, Berisha jep edhe një mesazh ironik për deputeten.

“Është Shqipëria që ideoi ky burri këtu, Skënderbeu(tregon me gisht nga statuja e Skënderbeut), është sipëria evropiane dhe vetëm evropiane. Ka vetëm një njeri dhe vetëm një forcë politike që mund ta bëjë këtë ëndërr realitet, është Edi Rama”, tha ajo në një nga mitingjet elektorale gjatë fushatës.

Mesa duket Berisha ka zgjedhur këtë foto për ta përshkruar këtë vit si të drogës dhe krimit shtetëror, ndërsa nga qeverisja e majtë ky vit është konsideruar si “Viti i Skënderbeut’.

/Gazeta Express/ 

    Data: 14 Janar 2018 10:57
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera