Kthehu lart

Itali, policia gjen shqiptarin e dënuar me 9 vite burg

Itali, policia gjen shqiptarin e dënuar me 9 vite burg GazetaExpress

Policia italiane ka vënë në pranga një 31 vjeçar shqiptar I identifikuar si shtetasi me inicialet R.D.

Shqiptari kërkohej prej kohësh nga policia pasi ishte dënuar me 9 vite burgim për trafikim të drogës dhe vjedhje të një sërë banesave.

Për 31- vjeçarin, me banim në Stella S. Giustina, provincë në Savona, prokuroria e Genovas kishte lëshuar një urdhër arresti për krime të kryera nga viti 2007 deri në vitin 2013, ku përfshihet trafikim i lëndëve narkotike si dhe vjedhje banesash në Milano, Cuone dhe Teramo./Express

    Data: 12 Mars 2019 19:12
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera