Kthehu lart

E enjtja ditë pushim, Rama dhe Ruçi mbledhin nesër parlamentin

E enjtja ditë pushim, Rama dhe Ruçi mbledhin nesër parlamentin GazetaExpress

Duke qenë se e enjtja është ditë pushimi zyrtar për shkak të Ditës së Verës, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi kanë vendosur të mbledhin të mërkurën Kuvendin.

Seanca do të mblidhet në orën 10:00.

Këtë Kuvend, opozita e bashkuar e konsideron ilegjitim dhe në të dy herët e fundit që ai ka tentuar të mblidhet, ka organizuar protesta të fuqishme përpara godinës.

Axhenda e punimeve të deputetëve që do të hyjnë nesër në sallë është si më poshtë:

    Data: 12 Mars 2019 15:32
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera