Kthehu lart

VMRO-PP nuk do të garojë në zgjedhjet lokale

VMRO-PP nuk do të garojë në zgjedhjet lokale GazetaExpress E mërkurë, 13 Shtator 2017 21:37

Partia e Ljubço Georgievskit, VMRO-PP sot njoftoi se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Komitetet komunale të partisë kanë lirinë e plotë për të bërë koalicione në nivel lokal, që do të ishte në interes të qytetarëve. Mbështetja e dhënë për kandidatët vendorë për kryetarët e komunave dhe këshilltarët nuk është e detyruar nga përkatësia partiake, por duhet të varet nga cilësia e kandidatëve për kryetarët e komunave dhe këshilltarët.", thonë nga partia.

    Data: 13 Shtator 2017 21:37
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera