Kthehu lart

Rasti i Kumanovës drejt përfundimit

Rasti i Kumanovës drejt përfundimit GazetaExpress

Seancë e re gjyqësore për rastin “Lagja e Trimave” duhet të vazhdojë sot me fjalën përfundimtare të mbrojtjes,


Prokuroria në fjalën përfundimtare kërkoi dënim maksimal për të akuzuarit “, të cilët ngarkohen për veprën “terrorizëm” dhe “pjesëmarrje në grupe terroriste”.
Më 9 dhe 10 maj të vitit 2015 në aksionin kundër një grupi të armatosur në Kumanovë, tetë pjesëtarë të policisë ndërruan jetë ndërsa 40 të tjerë u plagosën, kurse nga grupi i armatosur pas arrestimit u vranë disa persona, ndërsa të tjerët u akuzuan për terrorizëm.

    Data: 14 Shtator 2017 11:48
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera