Kthehu lart

PDSH në Bervenicë mbështet kandidatin e pavarur, garon vetëm me listë këshilltarësh

PDSH në Bervenicë mbështet kandidatin e pavarur, garon vetëm me listë këshilltarësh GazetaExpress

​ Partia Demokratike Shqiptare, dega Bërvenicë në mbledhjen e mbajtur sonte vendosi që të përkrahë kandidatin e pavarur për kryetar të kësaj komune, Enver Pajaziti.

Këtë vendim dega e PDSH-së në Bërvenicë e miratoi për arsye të mos përqasjes së votës shqiptare në këtë komunë.

Në këtë mbledhje, PDSH gjithashtu përzgjodhi listën e saj të këshilltarëve me të cilët do të garojë në zgjedhjet e 15 Tetorit dhe për bartë së listës zgjodhi Arben Rufatin.

    Data: 13 Shtator 2017 21:17
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera