Kthehu lart

Kuvendi i Maqedonisë, shkruhen grafite kundër ndryshimit të emrit

Kuvendi i Maqedonisë, shkruhen grafite kundër ndryshimit të emrit GazetaExpress

Arritja e marrëveshjes për çështjen e emrit ndërmjet Maqedonisl dhe Greqisë dikush ka shprehur revoltën me anë të grafiteve. 

Para obektit të Kuvendit është  shkruar: “Maqedonia е përjetshme”, “Tradhtarë”, “Stop gjenocidit”, e të ngjashme. Opozita e drejtuar nga VMRO-ja e ka dënuar ashpër marrëveshjen./Gazeta Express/

    Data: 13 Qershor 2018 09:35
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera