Kthehu lart

Gruevski takon ambasadorët e vendeve të BE-së

Gruevski takon ambasadorët e vendeve të BE-së GazetaExpress

Kryetari i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski dhe anëtarë të Komitetit ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së sot realizuan takim me ambasadorët e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian dhe NATO-s, si dhe me përfaqësues të OSBE dhe ODIHR.

Në këtë takim është biseduar për gjendjen aktuale të shtetit, përgatitjet për zgjedhjet lokale si dhe për interesat strategjik të shtetit.

Gruevski në takim ka thënë se prioritet strategjik i Maqedonisë mbetet anëtarësimi në BE dhe për këtë shkak është shumë e rëndësishme përkrahja nga miqtë evropianë me qëllim të lëvzijes së proceseve dhe shtoi se përveç përkushtimit deklarativ të Qeverisë, nuk ka asnjë kontribut thelbësor në fushën e integrimeve.

    Data: 19 Shtator 2017 21:33
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera