Kthehu lart

Gruevski: Qeveria përveç detit të dëshirave asgjë tjetër nuk ka realizuar

Gruevski: Qeveria përveç detit të dëshirave asgjë tjetër nuk ka realizuar GazetaExpress

Lideri iVMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski për herë të parë pas 8 vjetësh në Alsat thotë se nuk ka asgjë kundër shqiptarëve, përkundrazi ka punuar për përmirësimin e gjendjes së tyre.

Në një intervistë në emisionin 200, Gruevski shpalosi gjithçka çfarë ka bërë për shqiptarët ndërsa u distancua nga çdo lloj proteste dhe gjuhe urrejtjeje të shprehur nga partia e tij që nga Deklarata e Partive Shqiptare, protestat që pasuan e deri në dhunën në Kuvend në 27 prill. 

Gruevski ka folur për 100 ditët e Qeverisë duke thënë se përveç detit të dëshirave maxhoranca e re nuk ka realizuar asgjë por vetëm e ka mashtruar popullatën. 
Ai në këtë emision flet edhe për Ligjin për përdorimin e Gjuhëve.

    Data: 19 Shtator 2017 19:19
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera