Kthehu lart

Gruevski: Nuk do ta vlerësoja punën e Mickoskit

Gruevski: Nuk do ta vlerësoja punën e Mickoskit GazetaExpress

Ish-kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski thotë se rrall herë takohet me trashëgimtarin e tij, Hristijan Mickoski, i cili, siç theksoi, e drejton partin në mënyrë autonome.

“Nuk do ta vlerësoja punën e tij. Ajo është udhëheqësi e re e cila ka prioritetet e saj dhe duhet ti jepet kohë që të tregojë punën dhe kapcitetin e saj. Besoj se punët do të shkojnë në drejtim të mirë”, tha Gruevski, duke ju përgjigjur pyetjes së gazetarëve se a konsultohet Mickoski me të për vendimet që i merr./Express/

    Data: 13 Mars 2018 13:28
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera