Kthehu lart

Ermira Mehmeti: Shqiptarët e mbështesin Zoran Zaevin

Ermira Mehmeti: Shqiptarët e mbështesin Zoran Zaevin GazetaExpress

Shqiptarët edhe në këto zgjedhje lokale do ta mbështesin partinë e kryeministrit Zoran Zaev, ka thënë ish deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti në emisionin Top Tema

Ajo, ka theksuar se me ndryshimin e pushtetit është hapur debati në Parlamentin e Maqedonisë dhe qytetarët tashmë janë të lirë të bëjnë vlerësime reale dhe të drejta.

Lidhur me anketën e fundit dhe besimin që popullata shqiptare i jep kryeministrit Zoran Zaev, ajo thekson se kjo është pasojë e humbjes së besimit tek blloku shqiptarë dhe qasjes së gabuar ndaj shqiptarëve të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. Kjo deklaratë vjen vetëm një ditë pasi vëllai i saj Zamir Mehmeti, me propozim të partisë së LSDM-së, emërohet në postin e drejtorit të Telekomit

    Data: 14 Shtator 2017 09:08
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera