Kthehu lart

Aksion policor në Cyrih, arrestohen disa shqiptarë nga Maqedonia

Aksion policor në Cyrih, arrestohen disa shqiptarë nga Maqedonia GazetaExpress

Gjatë një aksioni policor të realizuar në Cyrih të Zvicrës, për shkatërrimin e krimit, janë arrestuar gjithsej 127 persona.

Ndër të arrestuarit ka shtetas të Maqedonisë (disa shqiptarë), Serbisë, Kosovës, Gjeorgjisë, Francës, Kolumbisë, Mongolisë, Polonisë, Rumanisë dhe Sirisë.

Nga të arrestuarit e disa kontrollave policore, 24 prej të arrestuarve janë hajdutë.
Aksioni ka zgjatur nga tetori i vitit të kaluar, e deri në shkurt të këtij viti. Gjatë kësaj periudhe ka patur rritje të patrullimeve në kantonin në fjalë, si edhe kontrolle të veturave./Express/

    Data: 13 Mars 2018 14:31
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera