Kthehu lart

Qeni dhe orangutani shokë të ngushtë, bëhen hit në internet (Video)

Qeni dhe orangutani shokë të ngushtë, bëhen hit në internet (Video) GazetaExpress

Qeni ‘Roscoe’ dhe orangutani ‘Suriya’ u takuan në një strehimore kafshësh më 2006.

Pëderisa Suryia, 6 vjeç, u lind në strehimore, Roscoe ishte i pastrehë dhe u strehua më vonë në një strehimore në Plazhin Myrtle, Karolinë të Jugut.

Që prej atëherë, ata janë bërë kafshë të famshme, duke u shfaqur në emisionin “Ellen DeGeneres” dhe “Oprah Winfrey”, duke u shfaqur edhe në revistën “National Geographic”, transmeton Gazeta Express.

Kështu, Roscoe dhe Suryia u bënë shokë të ngushtë, duke u bërë më pas të famshëm edhe në internet.

Ata kalojnë shumicën e kohës së bashku, me orangutanin i cili shpesh është fotografuar duke e shëtitur qenin.

Friendship #2


    Data: 14 Shtator 2017 10:35
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera