Kthehu lart

Mercedes AMG G63 e G65 ekskluzivë debutojnë në Frankfurt (Foto)

Mercedes AMG G63 e G65 ekskluzivë debutojnë në Frankfurt (Foto) GazetaExpress

Mercedes ka zbuluar dy SUV të edicionit special të modelit G-Class në panairin e veturave në Frankfurt.

Që të dy veturat kanë rrotat 21-inch, motorin G63 e ja V8 ndërsa ai G65 V12, ndërsa nuk është zbuluar se sa kuaj fuqi kanë, transmeton koha.net.

Nga jashtë e brenda ka të shënuar stemën AMG, si dhe pamje të përditësuar me shumë mbrojtës sportiv nga të gjitha anët.

Çmimi i tyre në Gjermani është rreth 164 mijë euro.


    Data: 13 Shtator 2017 22:37
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera