Kthehu lart

Kështu duket iPhone X në dorë (Foto/Video)

Kështu duket iPhone X në dorë (Foto/Video) GazetaExpress

Gjiganti teknologjik Apple ka prezantuar zyrtarisht modelin e ri të shumëpritur dhe të shumëpërfolur të iPhone. Pajisja e re mobile quhet iPhone X.

iPhone X është një prej tre modelëve të rinj të iPhone që Apple ka prezantuar sot. Më herët, kompania e mirënjohur ka prezantuar edhe iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus.

iPhone X, që lexohet iPhone Dhjetë (10), përbën telefonin e mençur më të avancuar ndonjëherë të Apple.

Siç është pritur, iPhone X ka ekran OLED mbi tërë sipërfaqen e tij ballore, duke u bërë modeli i parë i tillë i iPhone.

Se si duket në dorë iPhone X, mund ta shihni në pamjet e mëposhtme:


Video 1:

Apple iPhone X first look

Video 2:

iPhone X hands-on live from Apple Event 2017

    Data: 12 Shtator 2017 23:39
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera