Kthehu lart

iPhone X, ia vlen për 999 dollarë? (Video)

iPhone X, ia vlen për 999 dollarë? (Video) GazetaExpress

Apple prezantoi “iPhone”-n e saj më të fundit që kushton 999 dollarë, por a ia vlen vërtetë të japësh aq para’ për të?

BBC ka tentuar të shohë nëse telefoni më i shtrenjtë deri më sot i këtij lloji e meriton vërtetë këtë kosto dhe këtë vëmendje. Risia e madhe e tij është identifikimi i fytyrës, përmes të cilit telefoni zhbllokohet e mund të përdoret normalisht. Kjo zëvendëson sensorin e prekjes me gisht.

Ka gjithashtu “emoji” të animuara, më të shumëllojshme se më parë dhe me një veti të re: i përgjigjen gjestikulacionit të fytyrës së përdoruesit. Nëse ti qesh, qesh edhe derrkuci në ekran; nëse fryn faqet, ashtu përgjigjet edhe ai. Për më tepër, ato mund t’u dërgohen edhe miqve nëse dëshiron.

David Lee i BBC mendon se ky ka për të qenë tmerrësisht popullor. Korrespondenti mendon gjithashtu se ky mund të jetë fillimi i një ere të re të “iPhone”. “999 dollarë janë shumë, por njerëzit do të flasin shumë për këtë telefon”, thotë Lee. 


  Data: 13 Shtator 2017 14:02
  Autori: GazetaExpress
  • HTC do t'i sjellë tre telefona të rinj para fundit të vitit

   HTC do t'i sjellë tre telefona të rinj para fundit të vitit 0

  Të tjera

  • Rrjedhin fotografi të Volvo XC40 SUV të ri

   Rrjedhin fotografi të Volvo XC40 SUV të ri 0

  • Çfarë po ndodh me Bitcoin?

   Çfarë po ndodh me Bitcoin? 0